Güvenli Alışveriş

Forentina'da güvenlik en çok önem verilen unsurlardan biridir. Forentina müşterilerinin özel bilgilerini en üst düzeyde korumak için birden fazla güvenlik sistemi kullanmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz onay alınması için bankaya gönderildikten sonra sunucularımızda saklanmaz. Forentina çalışanları dahil hiç kimse kredi kartı bilgilerinize ulaşamaz.

İnternet gibi herkese açık ağ ortamlarında dolaşan hassas bilgilerin, kötü niyetli kişilerin eline geçmesine engel olmak için her ödeme sisteminin, güvenlikle ilgili olarak yerine getirmesi gereken bazı zorunluluklar vardır. Forentina bu zorunlulukların yanı sıra, yazılımsal güvenlik önlemlerini de üst düzeyde tutarak, güvenlik konusunda azami önem ve dikkat göstermektedir.


SSL (Secure Sockets Layer)

SSL, web üzerindeki iletişim güvenliği için kullanılan ve bilgi transferinin gizliliğini ve bütünlüğünü sağlayan güvenlik protokolüdür. Web siteleri ve tarayıcılar tarafından yaygın olarak desteklenen SSL, müşteri ve mağaza arasındaki mesajların şifrelenmesini ve sadece doğru adreste deşifre edilmesini sağlar. Netscape Communications Corporation tarafından geliştirilen SSL teknolojisinde hem istemci (bilgi alan) hem de sunucu (bilgi gönderen) bilgisayarda bir doğrulama mekanizması kullanılır.

SSL, bir internet işleminde rol alan partilerin kimliklerinin doğruluğunu kanıtlamak için dijital sertifikalar kullanmaktadır. Dijital sertifika sahibi, kendisine gönderilecek mesajı şifrelemesi için diğer partiye sertifikası ile birlikte şifreleme anahtarını gönderir. Sertifika ile gönderilen anahtar ile şifrelenen mesaj ancak sertifika sahibi tarafından deşifre edilebileceğinden mesajın doğru kişi tarafından okunması sağlanır. SSL, şifreleme sistemi olarak Açık Anahtar Şifreleme Yöntemi'ni kullanır. Bu yöntem sayesinde SSL web üzerindeki iletişimde hem transfer edilen bilginin gizliliğini ve bütünlüğünü sağlamakta, hem de istemci ve sunucunun kimliklerini doğrulamaktadır.


Kişisel bilgilerin güvenliği

Forentina vermiş olduğunuz tüm kişisel bilgilerinizi gizli tutar. Yaptığınız alışverişler sırasında 256 bit güvenlikle korunarak girdiğiniz kredi kartı numaraları direk olarak ilgili bankaya yine 256 bit şifrelenerek gönderilir. Kredi kartı numaralarınız Forentina tarafından saklanmaz ve bilgiler şifrelendiğinden dolayı saklanması kesinlikle mümkün değildir.

Forentina hiçbir şekilde e-mail, messenger ya da benzeri platformlarda finansal bilgileri almaz ve göndermez. Tüm iletişim protokolleri, 256 bit şifreli sayfalarda gerçekleşir.

Bilgi almak istediğiniz sorularınızı bilgi@forentina.com adresine e-posta yolu ile bildirebilirsiniz.