Teslimat
 
Forentina’dan aldığınız tüm ürünlerde yurt içine gönderilen kargolar ücretsizdir.
 
Tüm kargolarınız siz teslim alana kadar Forentina güvencesi ve sorumluluğu altındadır.
 
Siparişlerin ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişebilmektedir. İndirimli ürünler ve fırsat ürünleri grubu gün içerisinde, diğer ürünler ise ortalama 1-3 iş gününde kargoya verilebilmektedir. Aynı gün gönderisi yapılabilecek ürünler sayfalarında ayrıca belirtilmektedir. Bazı ürünler sipariş üzerine üretildiğinden teslim süresi maksimum 7 iş günüdür. Nadiren üretim sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmeler yaşanabilir, bu durumda size bilgi verilecektir.
 
Tüm kargolarınız "Kargo" ile kapınıza kadar sigortalı olarak ulaştırılmaktadır.
 
Hava şartları ve taşıma şirketinden kaynaklanan sorunlar ya da alıcının adreste olmaması gibi mücbir sebeplerden ortaya çıkan olumsuzluklardan ve gecikmelerden dolayı Forentina sorumlu değildir.
 
Sigortalı Gönderi Teslimat Şartları:
 
Ürünlerin hazırlanma sürecinde öngörülemeyen nedenlerden dolayı, yaşanacak gecikmelere ilişkin bilgilendirme yapılabilmesi için; üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir.
 
Siparişiniz özel ambalajıyla birlikte belirtilen adrese gönderilmek üzere "Kargo" sigortalı gönderi ile kargoya verilir. Eksiksiz ve doğru olarak verdiğiniz üyelik bilgileri kullanılarak bilgilendirilirsiniz.
 
İkametgah, otel, fuar, hastane vb. gibi alanlarda (siparişi veren tarafından verilen) bekleyen adresteki herhangi bir temsilciye (kapıcı, konsiyerj, ön büro memuru, v.s) yapılan teslimat yapılmış olarak kabul edilir. "Kargo" ve "Forentina" ayrıca başka mesuliyet kabul etmez.
 
Ürünler teslim edilmek üzereyken kargo yetkilisi önünde "Kargo" tarafından bildirilen taşıyıcı firma poşeti üzerindeki güvenlik numarasının kontrol edilip teslim alınması gerekir. Eğer güvenlik numarası tutmuyorsa ya da ürün paketlerinde herhangi bir hasar, yırtılma vb. durum varsa kargo firmasına tutanak tutturarak gönderiyi teslim almayınız. Ürün teslim edildikten sonra kargo firmasının görevini yerine getirdiği kabul etmiş olursunuz. Kargo yetkilisi görevini yerine getirdikten sonra ortaya çıkabilecek hasar, kırık, kayıp durumlarda "Kargo" ve "Forentina" sorumlu değildir.
 
Gönderiyi teslim alacak olan kişinin, kargoyu teslim almadan önce kargo yetkilisi (kurye) ile birlikte açıp; içindeki "Kargo Güvenlik Poşeti" ve "Ürün Paketlerinin" hasar, kırık, kayıp vb. durumlarını kontrol etmesi gerekir.
 
Hasar, kırık, kayıp vb. durum var ise; öncelikle kargo yetkilisine (kurye) "Kargo Güvenlik Poşeti" ve "Ürün Paketlerinin" hasar, kırık, kayıp vb. durumunun bir tutanakla tespit ettirmesi, daha sonra da gönderiyi kesinlikle teslim almaması gerekir.
 
Tutulması gereken tutanak konusunda herhangi bir problemle karşılaşıldığında, kargo yetkilisi (kurye) oradayken, derhal "Forentina" iletişim bölümündeki telefon numaraları üzerinden bilgilendirmesi gerekir.
 
Yukarıda sıralanan işlemleri yerine getirmediğiniz takdirde, gönderilerimizde oluşabilecek hasar, kırık, kayıp vb. durumlarda "Kargo" ve "Forentina" dan hiçbir hak ve talepte bulunamayacağınızı bilginize sunarız.
 
Siparişinizin size veya bekleyen adrese ulaşmadığı durumlarda; bizimle, iletişim bölümündeki adres ve telefon bilgileri üzerinden irtibata geçebilirsiniz.
 
Sipariş verdiğiniz ürünleri, teslimat esnasında size iletilen belge/evraklarla karşılaştırarak kontrol ediniz. Siparişe konu olan ürünlerin eksik, hasarlı veye siparişinizden farklı olduğunu tespit ettiğinizde kargo yetkilisi (kurye) görevlisine tutanak tutturarak gönderiyi teslim almayınız ve en kısa zamanda iletişim bölümündeki adres ve telefon bilgileri üzerinden bizimle irtibata geçiniz.
 
Forentina üzerinden ürün satın alınması, yukarıda ilan edilmiş hüküm ve şartların kabul edildiği anlamına gelir.